5. urodziny bloga

No cześć! Dzisiaj kończę 35 lat, a blog kończy 5 lat 🙂 Zawsze z tej okazji pisałam dla Was kilka zdań i tym razem też to zrobię. Będzie chyba krócej niż zwykle, bo nie mam w sobie poczucia, że mam coś do powiedzenia. Dwie ważne rzeczy się wydarzyły w tym roku. Zaczęłam robić filmy na Youtube i zaczęłam robić plakaty, który Wy możecie kupić. O żadnej z tych rzeczy absolutnie nigdy nie myślałam, a nawet wręcz była pewna, że nigdy się nie wydarzą. I dokładnie te dwie rzeczy pokazały mi, żeby nigdy nie mówić nigdy. 

Więc kiedy sobie myślę o tym, że tak naprawdę to robię niewiele, to potem myślę sobie, że

– Cały czas piszę na blogu, choć teraz niestety rzadziej (YT pochłania jednak dużo czasu) – po 5 latach mam 854 opublikowane wpisy. A to daje 14 wpisów miesięcznie. Uważam, że to naprawdę przyzwoita liczba.

– Cały czas działam na Instagramiegdzie też opowiadam Wam o książkach, dzielę się ładnymi zdjęciami i radością z robienia kompozytów. Mój IG to piękny przykład tego, jak człowiek się rozwija z upływem czasu, a sam tego nawet nie zauważa. Każde zdjęcie z IG (a jest ich już 2452! A było jeszcze więcej, bo część jest już zarchiwizowana) to osobna historia, wszystkie pamiętam – czy to książki, czy okoliczności robienia zdjęcia, czy emocje mu towarzyszące. Instagram okazał się najlepszym albumem na świecie.

– Mam też stronę na Facebooku, gdzie jestem zdecydowanie najmniej aktywna – ale jest i czasami coś tam napiszę też.

– Zaczęłam robić książkowe plakaty – z tego jestem bardzo, bardzo dumna! A najszczęśliwsza jestem jak podsyłacie mi zdjęcia z nimi wiszącymi u Was na ścianach.

– No i Youtube. Naprawdę nie myślałam, że kiedykolwiek tam trafię. Ale pewnego dnia przyszedł mi do głowy pomysł na formę – opowiadanie o książkach przez pryzmat rzeczy, jakich się można z nich dowiedzieć. Krótko, szybko, ciekawie. Tak, żeby zachęcić do przeczytania, ale też żeby osoba, która nie ma w planach czytać danej książki, też się dowiedziała czegoś nowego.

I teraz tak. Zazwyczaj rozdanie było na blogu. Ale ponieważ próbuję rozbujać YT to w tym roku rozdanie chciałabym zrobić tam 🙂 Mam dla Was 10 książek, trzy książkowe puzzle i jeden wybrany plakat ze sklepu. Co trzeba zrobić? Wejść do mnie na kanał, zasubskrybować i napisać w komentarzu pod urodzinowym filmem, co wybieracie 🙂 Rzeczy do zdobycia pokazuję na końcu, ale zapraszam do obejrzenia całego filmu. To pierwsze w moim wykonaniu Q&A. I tak ja zawsze, pamiętajcie, że kocham Wasze komentarze i czekam na nie! I tradycyjnie urodzinowo domagam się głasków – napiszcie, od jak dawno tu jesteście, co lubicie w tym moim pisaniu (a może gadaniu?), jakie książki odkryliście, co sprawia, że wracacie?

I jak urodziny to urodziny pełną parą. W tym roku chciałabym też dostać prezent od Was 🙂 Bardzo chciałabym się jutro obudzić i zobaczyć 1000 subskrybentów na kanale 🙂 Wierzę, że jest to do zrobienia:) A jeśli rzeczywiście tak się stanie, to pomyślę jeszcze nad jakąś nagrodą ekstra 🙂

Dziękuję, że jesteście, bo bez Was to wszystko by się nie wydarzyło! 🙂