3 urodziny bloga

W tym roku urodzinowy wpis będzie bardzo krótki. Mija kolejny, trzeci rok mojego pisania o książkach. I dalej mi się to podoba, dalej będę to robić i mam nadzieję, że dalej będziecie tu zaglądać. Najbardziej jestem dumna z tego, że udało się stworzyć wiarygodne miejsce, do którego zawsze możecie wpaść i wybrać jakąś dobrą lekturę. Pomysłów mam za dużo, ogranicza mnie czas i lenistwo, powinnam zmienić szablon i wprowadzić choć część z tych pomysłów w życie. Jednym z pierwszych będzie rozpoczęcie cyklu o którym już Wam mówiłam, czyli tekstach pisanych dla Was na wasze zamówienie.

W tym roku wyjątkowo nie będę robiła żadnego podsumowania czy rozrachunku. Chciałam Wam bardzo mocno podziękować, za to, że tworzycie ze mną to miejsce. I za to, że rozumiecie, że można lubić książki bardziej od ludzi. Chciałam podziękować również wydawnictwom, bo to dzięki nim mogę rozdawać książki z takim rozmachem 🙂

Urodziny nie mogłyby się obyć bez prezentów. Mam dla Was 35 książek!! Miało być 33 na moje 33 urodziny, ale nie wyszło. Książki pogrupowane są w pakiety, na sam koniec jest zdjęcie książek, które są pojedynczo. Wyjątkowo w tym roku urodzinowe rozdanie jest tylko na blogu – na Instagramie i na Facebooku znajdziecie informacje, ale po książki zgłaszać się możecie tylko tutaj.

Jak działa tegoroczne rozdanie? Oglądacie zdjęcia, wybieracie, co byście chcieli dostać (pakiet czy jakiś pojedynczy tytuł) i zostawiacie ślad po sobie w komentarzu. Napisać możecie wszystko, co Wam w duszy zagra, tylko pamiętajcie o napisaniu, co wybraliście. Na zgłaszanie się macie czas do końca sierpnia, a ja z początkiem września wybiorę osoby, którym podziękuję za aktywność książkami.

Jasne? To do dzieła!

Na pierwszy ogień idzie 5 pierwszych części sagi kryminalnej o Lipowie Katarzyny Puzyńskiej. Ja osobiście nie czytałam, więc nic Wam o niej nie napiszę. Wiem, że są bardzo pozytywne komentarze, są też negatywne – jak zawsze najlepiej przekonać się samemu 🙂

Zestaw patronacki to trzy tytuły, którym z dumą patronuję. O wszystkich przeczytacie na blogu – Przemytnicy książek z TimbuktuGolden Hill, Bałtyk. Historie zza parawanu

Zestaw straszny ma w sobie doskonałe opowiadania Stefana Grabińskiego Muzeum dusz czyścowych, poruszającą historię siostry Helen Prejean i jej posługi dla skazanych na śmierć Przed egzekucją oraz szwedzki reportaż kryminalny o poszukiwaniu mordercy milionera.

Zestaw romantyczny to trzy powieści – Z nicości Martyny Senator, trzeci tom cyklu Z popiołów, trzecia część przygód Lou czyli Moje serce w dwóch światach oraz książka, którą porównuje się właśnie z Jojo Moyes, czyli Francuskie lato Catherine Isaac.

Zestaw niepokojący to strachy z różnych części świata – japoński kryminał Sześć cztery, pierwszy tom opowieści o zabójczych pająkach Wyklucie stworzonej przez kanadyjskiego pisarza oraz polski kryminał Ogrodnik.

Zestaw amerykańsko – przygodowy. Zaginione miasto Z, jeden z najlepszych reportaży podróżniczych jaki czytałam (i o którym zapomniałam napisać na blogu!), Laleczki skazańców, doskonały reportaż o kobietach zakochanych w więźniach skazanych na śmierć oraz To jest napad, czyli opowieść Marka Wałkuskiego o narodowym sporcie Amerykanów, czyli napadach na banki.

Zestaw dla dzieci – Bramkarka i morze. Burze w Zatoce Pękatej Matyldy, piękna historia Przyjaciel z szafy oraz prześmieszna popularnonaukowa pozycja dla dzieciaków Czy to pierdzi?

A na koniec saga rodu Petrycych Mirosławy Karety.

I na sam koniec książki, które są do wzięcia pojedynczo, Polskie Archiwum X jedynie w pakiecie, ale to taki bonus, bo druga część to egzemplarz recenzencki. Jak widzicie, jest spora różnorodność, ale pod każdą z tych książek podpiszę się obiema rękami. Może pod Małym życiem niekoniecznie, ale to szczegół 😉

A więc zostawiam Was z tymi cudnymi książkami i znikam na urlop.