komentarzy 5

 1. The Crime Story
  3 stycznia 2018

  Bardzo ciekawa recenzja. Miałam opory przed zakupem tej książki, ale po przeczytaniu tej recenzji chyba trafi na moją listę must-have

 2. 6 stycznia 2018

  Mam mocno mieszane odczucia względem tak niejednoznacznego podchodzenia do tego tematu. Wszelkie nagłaśnianie i przydawanie choć odrobiny splendoru takim osobnikom to śliska sprawa. Temat na pewno ciekawy, ale zmierzający w niebezpieczne strony.

  Przypomniała mi się historia kobiety, która porzuciła rodzinę dla mordercy odsiadującego długi wyrok. I teraz mam wielką zagwozdkę, bo nie potrafię sobie chwilowo przypomnieć, czy to był reportaż czy fikcja. Stawiam na to drugie, ale nie mogę zlokalizować źródła w pamięci.

  • 6 stycznia 2018

   Jeśli chodzi o takie porzucenia czy zauroczenia to ani daleko, ani długo nie trzeba szukać. Jest tego mnóstwo – i tak na marginesie reportaż o takich kobietach to byłby hit! A jak ciśnienie by podnosił! Czytałeś “Polska odwraca oczy” Justyny Kopińskiej? Tam pierwszy reportaż jest o żonie Trynkiewicza. Mieli mózg jak mało co, serio!

   Tutaj na szczęście autorka nie zakochała się w nim (tego bym nie zniosła w czytaniu), nie ma emocjonalnej fascynacji, nie ma rozważań, czy był winny czy nie. Ale jednak coś ją ciągnęło do niego, ale myślę, że była to głównie chęć wiedzy, zrozumienia. Dla mnie to fascynujące, tak samo jak praca wszystkich psychologów, którzy pracują ze skazanymi, wszystkich tych, którzy stworzyli współczesną behawiorystykę. Autorka fantastycznie rozłożyła na czynniki pierwsze wszystkie elementy, które złożyły się na tę konkretną sytuację.

 3. Justyna
  9 stycznia 2018

  Ps. I kocham adres Twojego bloga ;p

Brak możliwości komentowania.