O mnie

Cóż, od samego początku wiedziałam, kim będę i co chcę robić w życiu 🙂 Jestem zatem bibliotekarką z zawodu i powołania. Dnie spędzam wśród książek i bardzo mnie to cieszy. Prowadzę Dyskusyjny Klub Książki, uwielbiam te nasze co miesięczne spotkania. Choć cały czas czekam na propozycję pracy jako “zawodowy czytacz książek”… Mieszkam w Warszawie, ale pochodzę z Lublina.

Co poza książkami? Uwie27268_1201191358945_8361789_nlbiam robić zdjęcia. Możecie je obejrzeć na Instagramie. Ostatnio w glowie zaczyna mi sie odzywać bardzo głośno pomysł osobnej przestrzeni na zdjęcia, z tysiącami różnych gadżetów; miejsca, gdzie zawsze znajdę coś pasującego do okładki książki 😊 Więc jeśli macie jakieś graty, chcecie zrobić reklamę swojemu produktowi, albo po prostu możecie się podzielić czymś ładnym, piszcie do mnie!

Zostałam zarażona pasją grania na konsoli, choć lepiej mi wychodzi czytanie niż granie. Moją misją (jeśli jakąś mogę sobie wymyślić) jest udowodnienie, że gry komputerowe są tak samo fajne jak książki. Poza tym chciałabym, żeby Ubisoft zrobił grę dla geeków książkowych 🙂

Nazbierałam na wycieczkę do Australii i zrealizowałam swoje marzenie!

Dlaczego założyłam bloga? Przede wszystkim dlatego, bo sprawia mi ogromną przyjemność pisanie o tych wszystkich świetnych książkach, które przeczytałam. Zawsze chciałam puścić dalej w świat informację “Hej, ta książka jest świetna, musisz ją koniecznie przeczytać!”… Aż dziwne, że zaczęłam pisać dopiero teraz 🙂 

Drobna uwaga – nie uważam, żebym pisała recenzje. Już szybciej są to eseje o książkach. U mnie nie znajdziecie opisu fabuł (no dobra, czasami się zdarza). Znajdziecie za to wiele emocji, wrażeń, myśli okołoksiążkowych, co dana książka mi dała, czego się z niej nauczyłam. Ale odkryć ją będziecie musieli sami.

Moje motto życiowe? Jest ich kilka. Zawsze są ze mną słowa Samuela Becketta:

” Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better”

Lubię się określać jako book slut. Kocham Stasiuka. I “Paragraf 22”. Ale o ukochanych autorach i książkach napiszę kiedyś osobno.

Na razie tyle. Pewnie będę aktualizować 🙂

Jeśli chcesz mi coś przysłać (to może być kartka, list, niespodzianka, książka, uśmiech. Jeśli chcesz się czymś ze mną podzielić, zaproponować coś do przeczytania, zaproponować współpracę w nietypowy sposób), śmiało pisz o adres paczkomatu. Lubię niespodzianki 🙂

Jeśli chcesz natomiast wesprzeć moje działania, umożliwić częstsze rozdania, prezenty, ułatwić pocztowe wysyłki, albo po prostu postawić mi kawę, może to zrobić tutaj:

POSTAW KAWĘ 🙂
10670279_10202629164079298_3600181723950183460_n

– Artykuł o mnie i mojej biblioteczce w Magazyn literacki Książki