• Kasia

    Cieszę się, że książka Ci się podobała i Cię nie zawiodła. Tak myślałam, że trafi w Twoje gusty! Takie pozycje chyba się nie starzeją, a stają jeszcze bardziej wymowne.

  • Ciekawe, kiedy w historii ludzkości nastąpił ten moment, gdy od natury odeszliśmy. Człowiek jest przecież częścią przyrody i z niej się wywodzi. A jednak zdaje się być jej oponentem bardzo ciężko. Pocieszające jest to, że Natura i tak sobie z człowiekiem poradzi, ile by nie napsuł.

  • Mam, mam i już nie mogę się doczekać, kiedy rozpoczę lekturę! Szczególnie, gdy Puszcza Białowieska jest teraz pod uważnym okiem opinii publicznej ( a przynajmniej dobrze by było, gdyby tak było)

  • Aga Raczyńska vel Wasiluk

    Simonie Kossak udało się połączyć fascynującą historię unikatowej przyrody z losami miejsca na przestrzeni wieków. Ta książka stała się dla mnie odniesieniem w dyskusji o potrzebie ochrony Puszczy. Wydawnictwo trafiło w moment. Podzielam także twoje uwielbienie serii EKO, piękne wydanie łączy się z bardzo ciekawą zawartością. Warto sięgnąć po „O roślinach” Jane Goodall. Swoją drogą Simona jest trochę taką polską Goodall naświetlającą bliską jej sercu tematykę 🙂

    Btw. bardzo ciekawy blog, będę wracać 🙂