Podsumowanie 3 edycji Kosmicznego Lipca

Zazwyczaj Kosmiczny Lipiec się kończy i przechodzimy do dalszych spraw, ale w tym roku chciałabym go wyjątkowo podsumować! Bo działo się bardzo dużo, jestem z wielu rzeczy bardzo dumna i myślę, że fajnie będzie wrócić do takiego podsumowania za parę lat. 

Kosmiczny Lipiec zrobił się cykliczną akcją (a w zasadzie Wy go zrobiliście) – polega na tym, że czytamy razem kosmiczne książki, żeby oswoić temat. Chcę pokazać, że kosmos jest dla każdego, że każdy może się nim interesować i że z takich książek można wynieść bardzo wiele rzeczy dla siebie – nawet jeśli kosmiczne tematy mało nas obchodzą. Na początek pojawił się film, w którym opowiadałam o tym, co będzie się działo, jakie książki chcę przeczytać i jakie rzeczy będą do wygrania w rozdaniach:

Zaplanowałam sobie do przeczytania 10 książek, przeczytałam 7 – Pierwsze światło, Kosmiczne wyzwania, Twoja misja Mars, Astrohaj, Pytania z kosmosu, Podróż siódma i Przewodnik kotki po nocnym niebie. Pozostałe trzy zamierzam też przeczytać, ale już w późniejszym terminie. Bardzo mnie cieszy to, że często pisaliście, że dzięki akcji odważyliście się na takie lektury i że wam się podobało!

Najważniejszym elementem tegorocznego Kosmicznego Lipca były stories o kobietach. Mało się mówi o kobiecym obliczu kosmicznej nauki, a jak mogliśmy się przekonać, kobietom niczego w tym zakresie nie brakuje, a co więcej – często to właśnie dzięki nim coś się działo, one były wynalazczyniami, odkrywczyniami, pionierkami. 31 kobiet, łącznie 436 stories.

W tym roku było też bardzo kreatywnie! Dumna jestem z tego, że narysowałam Kosmiczną Biblioteczkę – planszę, którą możecie cały czas pobierać, uzupełniać, zapisywać przeczytane tytuły.

Do tego malowałam pierwszy raz po numerach i zakochałam się totalnie w takiej aktywności! Zrobiłam też coś innego po raz pierwszy – pomalowałam brzegi książek w galaktyki! Nagrałam też dla Was instrukcję na YT, więc jeśli macie ochotę pobawić się w taki sposób, bardzo zachęcam!

Pokazałam Wam też wszystkie swoje kosmiczne książki!

Całkiem spontanicznie zaprosiłam również do akcji Agnieszkę Ja Cię Broszę – Aga przygotowała specjalnie dla nas kosmiczną edycję, która była do kupienia tylko i wyłącznie w lipcu!

Przez cały okres trwania Kosmicznego Lipca było 10 rozdań – 1  kubkami od Agnieszki, 6 książkowych (w tym jedno z zestawem Tysona z pomalowanymi brzegami), 1 puzzlowe (7 pudełek), 1 z obrazami do malowania po numerach od ipicasso.pl (3 sztuki) i 1 z gadżetami od nadwyraz.com. Do tego jeszcze paczki niespodzianki dla osób najbardziej aktywnych i w nagrodę za najfajniejsze zdjęcie w czasie trwania Kosmicznego Lipca. Jeśli dobrze policzyłam, mam do wysłania 30 paczek!

Na blogu pojawił się również wpis o kosmicznych aplikacjach na telefon, dzięki którym zawsze można mieć kosmos przy sobie.

Bardzo Wam dziękuję za to, że jesteście częścią Kosmicznego Lipca! A na koniec kilka słów od Was

 

 

 

 

 

 

 

komentarze 2

 1. tim
  4 sierpnia 2021

  OMG !
  Ten blog, vlog to dla mnie jedno z najciekawszych miejsc na polskim booktubie.
  Rewelacja.
  Bardzo brakowało takiego profilu popularnonaukowego.
  Pod tym względem polski jutub to niestety pustynia.
  Oglądam i słucham z ogromnym zainteresowaniem.
  Do pełni szczęścia jedynie brakuje zapewne lepszej jakości audio, chyba mikrofon jest najsłabszym ogniwem, bo dźwięk sprawia wrażenie dobywającego się z puszki.
  Ale to w najmniejszym stopniu nie umniejsza mego zachwytu i podziwu dla tego co tu znajduję.

 2. Sandicullen3
  4 sierpnia 2021

  Fantastyczna akcja. Dzięki Tobie jeszcze bardziej pokochałam kosmiczne tematy i tak jak już pisałam, mam kosmicznego kompana – mojego synka :). Jeszcze raz dziękuję i zostaję na poza kosmiczne tematy bo zarażasz pozytywną energią.

Brak możliwości komentowania.